כרטיסי ביקור מהווים אלמנט בסיסי בעולם העסקים, התורם לייצוג ומיתוג העסק ופרסום פרטיו. ככאלו יש חשיבות רבה לעיצוב והדפסה נכונה של כרטיסי ביקור, באופן מכובד ונכון המעביר את ערכי ומסרי העס לפניכם סקירה רחבה עם כל מה שרציתם לדעת על הדפסת כרטיסי ביקור.

טקס היכרות עסקי

ניתן לומר שכרטיסי ביקור מהווים חלק מטקס היכרות עסקי. בימינו כמעט כל מפגש בין שני אנשי עסקים מסתיים בהחלפת כרטיסי ביקור, שמהווים אמצעי יעיל להצגת האדם על תפקידו, מקום עבודתו ופרטי יצירת קשר עימו. בכדי להצליח בטקס הזה ולהרשים את הצד השני יש חשיבות רבה לעיצוב והדפסה נכונים ואיכותיים של כרטיסי ביקור.

נתונים בסיסיים של כרטיס ביקור

בהיותו חלק מטקס מוסכם, מצופה מכרטיס ביקור שיכיל מספר פרטים בסיסיים הכוללים את שם העסק ופרטי התקשרות עימו לרבות כתובת, טלפון מייל וכתובת אתר. כמו כן חשוב שהכרטיס ישא את לוגו החברה ויספק הסבר מתומצת בשורה עד שתיים אודות שירותיה. מעבר לכך יש לתת את הדעת למידות הכרטיס והיותו מתאים בגדולו לארנק. 

הכל תלוי בפרטים הקטנים

עיצוב והדפסת כרטיס ביקור מוצלח תלויים למעשה בפרטים הקטנים, עם בחירה נכונה של כל רכיבי הכרטיס אשר ישקפו את תדמית העסק ומהותו. בין היתר יש לבחור נכון את סוג הנייר, עיצוב הכרטיס, סוג גופן, גודל אותיות, מיקום הלוגו, צבעי הכרטיס, תכני הכרטיס, שיטת הדפסתו ואופן גימורו. כל זאת במטרה ליצור כרטיס ביקור איכותי, שיוצר רושם ראשוני רצוי ומגדיל סיכויי הצלחה עסקיים. 

הכרטיס הנכון עבורכם

למרות מימדיו הקטנים, אופן עיצוב כרטיס הביקור ישפיע על הרושם שנוצר אצל מקבלו, כאשר כל סגנון עיצוב יוצר רושם אחר כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

  • קו נקי ואלגנטי- מתאים למשל לחברות מוכרות ואנשי עסקים בכירים הבטוחים במעמדם ולכן יכולים להרשות לעצמם להעביר מסר פשוט וישיר בלי משחקים.
  • חדשנות וקדמה- עסקים חדשים, עסקים מענפי ההייטק והסטארט אפ שרוצים להדגיש את חדשנותם יכולים לעצב כרטיס ביקור בסגנון דומה, עם גרפיקה מתקדמת וייחודית.
  • תחכום וחכמה- מי שרוצה ליצור לעצמו תדמית מתוחכמת, שיודעת על מה היא מדברת הרבה לפני האחרים, יכול להדפיס כרטיס עם אמירה שנונה, קצרה וקולעת.

בחירה של נייר עבור כרטיס ביקור

לנייר הנבחר עבור כרטיסי ביקור יש השפעה ישירה על חזות הכרטיס והרושם שהוא יוצר. למטרה זו מוצעים בשוק של ימינו סוגים רבים של ניירות בעובי, משקל, מרקמים, גמישות וחומרים שונים. בדרך כלל מומלץ לבחור בנייר יחסית עבה ששומר על צורתו ולא נקרע בקלות. בין סוגי הניירות המתאימים להדפסת כרטיסי ביקור ניתן למצוא ניירות כרומו קלאסיים, עם טקסטורה חלקה וגימור מבריק או מט, המוצעים במשקלים ועוביים שונים. כמו כן ניתן לעשות שימוש בנייר נטול עץ ידידותי לסביבה, מוחלק וייחודי, עם גוון לבן במיוחד. ואם כבר איכות הסביבה, אפשר גם לבחור בנייר ממוחזר עם מרקם מעט מחוספס. וזו רק ההתחלה, כי יש עוד סוגים רבים של ניירות מתאימים להדפסת כרטיסי ביקור כמו נייר פנינה מהודר ומלא ברק, או נייר בד עם מרקם ייחודי מחוספס.

בית עסק מומלץ

בכדי להבטיח את הצלחת הדפסת כרטיסי ביקור חשוב לבחור למשימה זו בבית דפוס מוכר ומומלץ. דוגמא טובה לכך הינה בית העסק עולם ההדפסות המתמחה בהדפסת דיגיטליות של כרטיסי ביקור, בשלל מידות, סוגי נייר וצורות גימור, לרבות כרטיסי ביקור רגילים, כרטיסי ביקור עם ציפוי למינציה מבריק או מט, עם ציפוי של לכה סלקטיבית מבריקה וכן כרטיסי ביקור עם הבלטה או הטבעה בגווני זהב, כסף או ברונזה. כל זאת מוצע עם שירות מקצועי, אדיב, יעיל ומהיר ועם הדפסות באיכות גבוהה ביותר של עיצוב, ביצוע וגימור.

איך לא להדפיס כרטסי ביקור

בכדי שלא תתבלבלו, לפניכם גם מספר עצות אודות טעויות שחשוב להימנע מהן בעת עיצוב והדפסת כרטיסי ביקור:

  • לא לבד- אל תתפתו לחסוך בעלויות ולעצב ולהדפיס כרטיסי ביקור לבד. זכרו שכרטיס הביקור מיצג אתכם ולכן השקיעו בפריט איכותי עם עיצוב מקצועי, מתאים לתדמית העסקית שלכם.
  • כל הממעיט הרי זה משובח- גם אם יש לכם הרבה מה לומר אל תעצבו כרטיס ביקור עמוס במידע ופרטים, אלא התמקדו במסר מרכזי אחד שחשוב לכם להעביר.
  • לא רק טלפון- בעידן המודרני פרטי התקשרות על כרטיסי ביקור יכילו לא רק טלפון וכתובת אלא גם פרטים מתקדמים כמו מייל וכתובת אתר.
  • נייר לא איכותי- אל תחסכו בעלויות הדפסת כרטיס על ידי בחירה בנייר דק באיכות ירודה שנקרע ונהרס בקלות ושמהר מאוד ימצא את עצמו בפח האשפה יחד עם תדמית החברה.
  • כמו כולם- יש אינספור כרטיסי ביקור סתמיים ואתם בהחלט לא רוצים שהכרטיס שלכם יכנס לקטגוריה זו וכך יציג את חברתכם.
  • כרטיס חיוור- אם יש משהו יותר גרוע מכרטיס סתמי זה כרטיס נטול צבעים עם נייר לבן והדפס שחור, שנראה יותר כמו פתק תזכורת משרדי מאשר כרטיס ייצוגי.
  • דו ולא חד- עדיף שלא להדפיס כרטיס ביקור חד צדדי העלול להתיר רושם לא רציני  ולא מרשים, אלא יש לדאוג להדפיס את הכרטיס משני צידיו וכך גם תנצלו עוד שטח הדפסה להעברת מידע ומסר חשוב נוסף.